Svakodnevnim dolaskom u vrtić promatramo dječje reakcije na promjene u prirodi.
Poticanjem percepcije vidom, sluhom, mirisom, djeca opažaju pjev ptica, miris zelene trave, prve probuđene pupoljke i listiće te izjavljuju: “Stiglo je proljeće!”
Dašak ovog toplog i ugodnog godišnjeg doba svakodnevno dočaravamo u našim skupinama. Razvijajući s djecom pravila te ideju o uređenju vanjskog prostora (dvorišta) vrtića.
U dogovoru s ravnateljicom koja nam je omogućila, bogat asortiman raznovrsnog i raznobojnog proljetnog cvijeća, u četvrtak (13-og travnja) izašli smo posaditi cvijeće uz pomoć adekvatnog alata iskopali smo gredice i “kućice” za cvijeće, istraživali i zaključivali: “Kada posadimo cvijeće bit’ će nam još ljepše.”
“A da nam cvijeće raste treba nam zemlja, voda i sunce.”
Sada nam samo preostaje da se dobro brinemo o našem okolišu a priroda će nam svojim blagom zahvaliti na dobročinstvu.
I mi se zahvaljujemo na dijelu donacije AGRO-TRADE d.o.o, GRGIĆ.
